Statystyka

STATYSTYKA
Archidiecezja Bertoua ma z jednej strony usługi i komisje, z drugiej zaś strefy duszpasterskie, przez które rozprowadzane są różne parafie,
które ożywiają życie diecezjalne. Elementy te są przedstawione w różnych tabelach poniżej.
PODSUMOWANIE TABEL USŁUG, KOMISJI I TRENING

 

SERVICES

COMMISSIONS

 

LES DIFFERENTS ACTEURS

SERVICES LIES A L’ARCHEVEQUE

Secrétaire : Mme Berthe NGANBENG

Chauffeur : M. Thomas NKOUTOU

SERVICES CENTRAUX

Vicaire Général : Don Bruno Vitari RENATO

Chancelier : Abbé Jean Crépin MENGUINA NAMA

Econome par intérim : BENGONO Luc

Responsable OPM : Abbé Blaise TIAM

SEDUC : Abbé Martial ABOMO

BUREAU PASTORAL ET CATECHETIQUE

Directeur : Abbé Alain Claude MANI BIHINA

Conseillers : - Père Nicolas OSSAMA

  • Abbé Alain Parfait ENYEGUE

  • Diacre Gilles Constant BABAGNACK

COMMISSION CATECHESE

Abbés: - Ferdinand BEDZIGA

- Kisito NGWO WUNG

- Yannick AVOM

- Alain Parfait ENYEGUE

COMMISSION DE LITURGIE

Responsable : Abbé Henri MFESSE

Membres : Abbés : - Daniel MPETI

- Charles MBOUDOU

- Flavien Désiré

ESSOMBA EBANDA

Cérémoniaires diocésains :

Abbés : - Flavien Désiré ESSOMBA

EBANDA

- Jacques Yannick NOAH NOAH

 

COMMISSION OECUMENISME ET DIALOGUE INTER RELIGIEUX

Responsable : Abbé Patrice BAKTALA

Membres : Abbés : - Jules EPAM

- Éric Michel NDONGO

NDONGO

SERVICE DIOCESAIN DES COMUNICATIONS

SERVICE DIOCESAIN DE LA CARITAS

Directeur : Abbé Patrice BASSOM

Adjoint : Abbé Paul Claver NOA NTEME

Responsable : Abbé Paul Claver NOA NTEME

COMMISSION JUSTICE ET PAIX

Responsable : Abbé Mamert AYISSI

COMMISSION DES VOCATIONS

Responsable : Abbé Constant AMBASSA

Membres : Abbés : - Patrice BAKTALA

- Augustin FOKAM

- Père Ignace

- Sœur Alice CIESIELKA

CODASC ET PASTORALE DU DEVELOPPEMENT

Coordonnateur : Abbé Emilien MESSINA

PASTORALE DE LA FAMILLE

Responsable : Abbé Jean Prosper YAGA ETABA

Membre : Couple KANGA

MAISON D’ACCUEIL

Roland Ulrich TOULOU

BOUTIQUE DIOCESAINE

- Mme Balbine MBEZELE

- Christel TAMA

SERVICE DIOCESAIN DU CADASTRE

Responsable : Abbé Henri Cyriaque MFESSE ABANDA

Membres : Abbés : - Constant AMBASSA

- Gracien BABAL MOUSSA

- Jean crépin MENGUINA

- Ignace Jonathan EYELE ZOA

- M. Siméon MBIDA

(Géomètre)

FORMATION PERMANENTE DES JEUNES PRETRES

Responsable : Abbé Constant AMBASSA

Membre : Abbé Kisito NGWO WUNG

GRAND SEMINAIRE

Formateurs permanents : 1- Abbé Constant

AMBASSA

2- Abbé Franck Hervé

MBIDA

PROPEDEUTIQUE

Formateur permanent : Abbé Paul EZINANDO

IUCAB

Vice-recteur : Abbé Alexandre AOUDI GOLIKE

Stagiaire : Diacre Jean Noel NGA TSOUNGUI

COLLEGE BILINGUE TEERENSTRA

Surveillant Général : Diacre Yvan Loïc AYISSI BEYECK

 

 

NOMBRE DE SERVICES

NOMBRE DE COMMISSIONS

NOMBRE DE FORMATIONS

5

5

5

 

 

 

TABLEAUX DES DIFFERENTES ZONES PASTORALES

 

Zone pastorale de Nkolbikon

 

 

NOMS DE PAROISSES

NOMS DES PRETRES ET STAGIAIRES AFFECTES

Christ Roi de Nkolbikon

Curé : Abbé Bruno VITARI

Vicaires : Abbé Célestin ENGAMA

Abbé Rodrigue NGUEYONG

KAMGA

Stagiaire : Manassé MBIDA

St Laurent de Tigaza

Curé : Abbé Jean Jacques MEYONG

Vicaires : Abbé Ignace Jonathan EYELE

ZOA

Abbé Julien Carmen MEYENE

NAMA

Notre Dame de l’Immaculée Conception de Bamvélé

Curé : Abbé Roger Gérard MBEDE

Vicaire : Abbé Simon Pierre EFFA

St Pierre Claver d’Ekounou

Curé : Abbé Daniel MPETI BOKASSA

Vicaire : Mgr Roger PIRENNE

Stagiaire : Diacre Yvan Loïc AYISSI

BEYECK

Centre eucharistique de Koumé-Bonis

Administrateur : Abbé Éric Michel

NDONGO NDONGO

Stagiaire : Diacre Serge Marcellin

MEYOBEME

 

 

 

 

Zone pastorale de la Cathédrale

 

 

NOMS DES PAROISSES

NOMS DES PRETRES ET STAGIAIRES AFFECTES

Cathédrale Sainte Famille

Curé : Abbé Casimir NDOZIN ADAMOU

Vicaires : Abbés : -Michel AYISSI ELANGA

-Jacques Yannick NOAH

Stagiaire : Diacre Pie Côme OTTOU

LONGO

Notre Dame du perpétuel secours de Yadémé

Curé : Abbé Jean Prosper YAGA

Vicaire : Abbé Blaise TIAM FOYO

Saint Charles LWANGA de Bertoua II

Curé : Abbé Gratien MOUSSA BABAL

Vicaire : Abbé Richard Joël NDINGA

(décédé)

Holy Ghost Parish

Curé : Abbé Simon Pierre BITEGA

Vicaire : Abbé Ghislain Armel MPELE

GUENOU

Stagiaire : Apollinaire MENYENG

Saint Esprit Château

Curé : Abbé Emilien MESSINA

Vicaire : Abbé Paul Claver NOA NTEME

Saint Vincent de Paul de Yoko Betougou

Curé : Abbé Cyrille ABOUK’ANE

Saints Pierre et Paul de Mokolo IV

Curé : Abbé Alexandre AOUDI GOLIKE

Vicaire : Abbé Laurent MBA MBARGA

Vicaire dominical : Abbé Martial ABOMO

Stagiaires : - Diacre Jean Noël NGA

TSOUNGUI

-Diacre Roland EYEBE

Centre eucharistique de Zangwa-Gbakombo

Administrateur : Abbé Léon ANGUISSA

AHANDA

Centre eucharistique de Bombi

Administrateur : Diacre Jean Serge NKENE

BEGONO

Saint Jean Paul II de Birpondo

Curé : Abbé Jean Crépin MENGUINA

NAMA

Vicaire dominical : Abbé Patrice BASSOM

 

 

 

 

Zone pastorale de Enia

 

 

Notre Dame des Douleurs d’Enia

Curé : Alain Parfait ENYEGUE

Vicaires : Abbés : - Axel EBA EYENG

- Joseph EMAH

Stagiaire : André AWOUMOU AKOA

St Joseph de Tindamba

Curé : Abbé Alain Ferdinand BEDZIGA

Stagiaire : Diacre Gilles Constant

BABAGNACK

St Cœur de Marie de Toungou

(Pères Spiritains)

Curé : P. Robert LANGLE LANGLE, cssp

St Théophile de Ngaïkada

Curé : Abbé Flavien Désiré ESSOMBA

EBANDA

Vicaire : Abbé Paul MEKOUAWA

Ste Mère Teresa de Monou II

Curé : Abbé Patrice YETNA

Précieux Sang de Jésus de kano

Curé : Abbé Alain Claude MANI BIHINA

Stagiaire : Diacre Christel TAMA

Notre Dame des Victoires de Mandjou

Curé : Abbé Moïse MINLO

 

 

 

Zone pastorale de Diang

 

Ascension du Seigneur de Bouam

Curé : Abbé Albert Paulin BELINGA

Sts Pierre et Paul de Diang

Curé : Abbé Magloire YAWAÏ GOLIKE

Vicaire : Abbé Charles KOTOKON

ENANGA

Ste Trinité de Dongo-Demba II

Curé : Abbé Landry AYISSI

St Sacrement de Ndoumbi

Curé : Père Ugo PRESSAZZI, sss

Supérieur : Père Mauro MOSCA, sss

Sanctuaire Marial Notre-Dame du Bon Conseil de Gouékong

Recteur : Père Mauro MOSCA, sss

Vice-Recteur : Père Claude MICKY, sss

Equipe d’animation :

Abbés : - Alain Parfait ENYEGUE

- Alain Claude Mani BIHINA

- Jean Jacques Meyong

- Serges Rufin ETABA

- Père Ignace NIMPA

 

 

 

Zone pastorale de Bélabo

 

St Bernard de Djangane

Curé : Abbé Léopold ENYEGUE NTONGA

Marie Reine des Apôtres d’Oyack

Curé : Abbé Henry MFESSE

Vicaire : Abbé Dénis DOKA BABA

St Augustin de Belabo

Curé : Père François MEUS

Vicaire : Père Ignace NIMPA

St Jean Baptiste de Mbitom

Curé : Abbé Patrick AMOUGOU

AMOUGOU

Vicaire : Abbé Philémon YANDA SANDA

Bse Mère Teresa de Deng-Deng

Curé : Abbé Joseph AYISSI NKOUMOU

 

 

 

Zone pastorale de Garoua-Boulaï

 

Notre Dame de l’Espérance de Garoua-Boulaï

Curé : Abbé Kisito NGWO WUNG

Vicaire : Abbé Blaise MEKA

Stagiaire : Diacre Jean Paul MBAH

Collège VAN HEYGEN

Principal : Abbé Joli Yves ISSEKESSEK

Préfet des études et aumônier : Abbé Côme Lewis ABENA

Econome et surveillant du collège :

Lionel AMBOMO SOUGA

St Lazare de Béthanie

Curé : Abbé Léon MANDA

Sacrés Cœurs de Jésus et de Marie de Gado

Badjéré

Curé : Abbé Eric Simon ONANA

Ste Térèse de l’Enfant Jésus de Nandoungue

Curé : Abbé Dieuseul Pascal NKWINGWA

NJEFFET

 

 

Zone pastorale de Betare-Oya

 

Notre Dame du Rosaire de Zembe Borongo

Curé : Abbé Yannick AVOM

Stagiaire : Pierre Armel ANDEGUE

Notre Dame de Lourdes de Bétaré Oya

Curé : Abbé Patrice BAKTALA

Vicaire : Abbé Mathieu AYANGMA

Stagiaire : Diacre Flaubert Gilbert EKODO

NGOULOU

Ste Monique de Bouli

Curé : Abbé Jacques WAMBO

Stagiaire : Fabrice Junior AMBINA

Divine Miséricorde de Ndokayo

Curé : Abbé Augustin FOKAM

Stagiaires : - Diacre Félix Landry ONGOLO

  • David HLISSA BOURDI

Paroisse Bon Pasteur de Banbel

Curé : Abbé Ariste ABOMO

 

 

Zone pastorale de Tongo Gandima

 

Ste trinité de Garga-Sarali

Curé : Abbé Jules EPAM NDJALLO

St Cyprien de Wouanden

Curé : Abbé Gabriel NDA MUH

St Jean Marie Vianney de Guiwa Yagamo

Curé : Abbé Dieudonné HAMAN

Stagiaire : Diacre Narcisse AYISSI

St Albert de Ngoura

Curé : Abbé Jean Baptiste NGAH NDZANA

Vicaire : Abbé Arsène Frumence FAMA

Notre Dame de l’Espérence de Colomine

Curé : Abbé Jean François EBA MIMBANG

Vicaire : Abbé Martin Borel AKONO

St Joseph de Letta

Curé : Abbé Serge Ruffin ETABA ZOA

Stagiaire : Diacre Franck Jean Merlin

ETOUA

 

NOMBRE DE ZONES PASTORALES

NOMBRE DE PAROISSES

8

49

 

Udostępnione przez Dzu Zoa Farelle Brijineve Noël, studentkę drugiego roku filozofii w głównym seminarium Matki Bożej Nadziei w Bertoua.